Férfi hajvágás otthon: Erre a 3 dologra figyelj!

Bizonyára Te is sokat agyaltál már, hogy milyen lehet a hajvágás otthon, de feltehetően a legtöbb cikkben, amit ennek kapcsán olvastál, csak lebeszélésekbe ütköztél, és érveket kaptál, hogy miért ne csináld.

 

 

Jól tudjuk, hogy sokszor megszorul az ember, és egy SOS hajvágás kell, például mert a csaj, akit be akarsz fűzni, hirtelen találkozni akar veled, a borbélyszalon meg már nincs nyitva… Ebben a cikkben segítünk, hogy hogyan tudod a legjobban megoldani az otthoni hajvágást, hogy ne legyen csú(cs)fos a vége. Elmondjuk mi az a 3 dolog, amire mindenképp oda kell figyelned, ha otthoni hajvágásba kezdesz!

1. Készítsd elő a hajad.

Mielőtt bármihez is nyúlnál, mosd meg a hajad. Sokkal könnyeben kezelhető, ha tiszta és csomómentes.

 

 

  1. Folyóvíz alatt nedvesítsd meg a hajad, használj sampont és balzsamot, mosd meg alaposan, majd öblítsd ki.
  2. Fésüld ki a hajad, hogy megszabadulj minden gubanctól. Így sokkal könnyebb lesz dolgozni!
  3. Töröld át törölköző szárazra a hajad egy törcsi segítségével.
  4. Fésüld át újra a hajad, hogy a hajtörölgetés közben kialakult gubancoktól is megszabadulj.
  5. Ezután keress egy kényelmes helyet a hajvágáshoz. Mivel több időt is igénybe vehet, főleg, ha nem rendelkezel előzetes tapasztalattal, érdemes olyan helyet választani, ahol le is tudsz ülni, de a tükör még pont jó magasságban van. Ha van rá mód, állíts be egy második tükröt úgy, hogy lásd benne a fej hátsó részét.
  6. Válaszd szét a hajad: egy fésű segítségével fésüld ketté a hajad a fejtető részén. Ha van választékod, akkor annak mentén.

2. A hátsó és oldalsó részeket vágd géppel.

A hajvágó gép az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy oldalt és hátul levágd a hajad a kívánt hosszra.

 

 

  1. Mivel innentől kezdve minden tiszta haj lesz, érdemes póló nélkül dolgoznod, vagy pedig takard le valamivel a ruhád, hogy ne ragadjon bele minden apró kis hajszál, mert utána nagyon morcos leszel.
  2. Válaszd ki azt a méretet, amekkorára le szeretnéd vágni a hajad oldalsó és hátsó részét. Először a fej egyik oldalát vágd le! A gépet mindig tartsd ugyanabban a szögben, miközben dolgozol, hogy a vágás minden részen egyenletes legyen. Mindig lentről felfelé haladj.
  3. Ezután jöhet a másik oldal, ugyan ezzel a módszerrel.
  4. Most jöjjön a fej hátulja. Szintén a gép segítségével vágd le a hajad hátsó részét, alulról felfelé haladva, ahogyan azt az oldalsó részeken csináltad. Ha van rá lehetőség, érdemes megkérned valakit, aki otthon van, hogy segítsen, mert itt is ugyan olyan fontos, hogy a hajvágó gép végig ugyanabban a szögben dolgozzon. Ha egyedül végzed a műveletet, itt jöhet segítségül a második tükör, amit, ha a hátad mögé, de az elülső tükörrel szembe helyezel el, akkor láthatod a folyamatot.
  5. Az átmenet kiegyenlítéséhez a haj alsó felén menj át rövidebb beállítással. Dolgozz lassan, hogy a lehető legegyenletesebb eredményt érd el. Amikor a halántékhoz és a fülcimpához érsz, fésüld félre a hajad, ami a fejtetőről oda lóg.

3. A fejtetőnél használj ollót.

A hajvágó gép után következzen a hajvágó olló. Ezzel pontosabb vágásokat lehet végezni, és a hosszabb haj esetében mindenképp ez a nyerő.  Ha nincs hajvágó ollód, akkor szerezz be egyet! Mezei, háztartási ollóval NE dolgozz, mert nem elég éles ahhoz, hogy megfelelően levágja a hajad.

 

 

Az ujjaid segítségével emelj fel egy tincset a fejed tetejéről, és vágj le belőle annyit, amennyivel rövidebben szeretnéd látni a végén a frizurád. Lassan dolgozz, inkább ismételd meg a folyamatot kétszer, és elsőre vágj kevesebbet, mintsem túl sokat. Ha ez megvan, akkor emelj ki egy újabb tincset és vegyél hozzá a levágott részből is. Vágjuk hozzá az új tincset a korábban levágott tincshez, hogy egy hosszúságú legyen. Ezt a folyamatot ismételjük meg annyiszor, míg a fejtetőn lévő hajjal végig nem jártuk az egészet.

Végső simítások

  1. Tükör segítségével ellenőrizd, hogy egyformák-e az oldalak. Fésüld át a hajad, – így jobban láthatók a részek – majd emelj ki a fejtető két széléről, ugyanarról a helyről egy-egy tincset, és ellenőrizd le, hogy egyforma hosszú-e.
  2. A pajeszodat vágd a kívánt formára biztonsági borotvával vagy ollóval. Ha hosszabbra szeretnéd hagyni, akkor érdemes a fül alsó vonalában formázni, ha pedig rövidebbet szeretnél, akkor az arccsont alatti mélyedést célozd be.
  3. Fésüld egybe a fejtetőn lévő hajat az oldalsó részekkel, és nézd meg, hogy tetszik-e a végeredmény. Ha valahol még szükséges, ollóval tudod szépíteni.
  4. Formázd a nyakkivágást. Erre mindenképp érdemes bevonni egy második személyt, hogy biztos legyen az eredmény, de ha nincs kéznél senki, akkor egy tükör segítségével, óvatosan vágd a kívánt formára a hajad a nyakrésznél. Inkább lassabban haladj, és vágd rövidebbre több lépésben, minthogy hirtelen túl rövid legyen.
  5. Miután végeztél a hajvágással, öblítsd át a zuhany alatt a hajad, hogy a hajvágás következtében levágott szálakat eltüntesd.
  6. Törölköző szárazon fésüld át a hajad, és nézd meg hogy van e szükség további igazításra. Ha nincs, akkor szárítsd meg, és formázd a szokásos módon.

Mi lesz, ha nem tetszik a végeredmény?

Nem mondjuk azt, hogy a világ egyik legegyszerűbb dolga az otthoni hajvágás, de a lépéseket betartva, egy kis kézügyességgel és kitartással szépen meg lehet oldani a dolgot. Ha az könnyebbség, tartsd a lépéseket magad előtt, hogy ha elakadnál, akkor rá tudj nézni, hogy mit és hogyan kell tovább csinálni. Érdemes nem teljesen új frizurát vágni, hanem a meglévőt frissíteni és rövidíteni, mert ott kisebb a hibázási arány, és nem tudsz olyan nagy problémát csinálni. Ha esetleg mégis kétségbeejtő lesz az eredmény, akkor se aggódj! Legalább megpróbáltad, és reggel már rohanhatsz is a borbélyszalonba hogy kijavítsák a frizurád. Nálunk az A76 barber shop-ban időpontot sem szükséges foglalnod, anélkül is rendbe tesszük a séród.

Figyelj a részletekre

Egy valamit jó, ha észben tartasz. A hajvágás nem véletlen egy külön szakma, és nem véletlen kell hozzá annyi gyakorlás. Nagyon nehéz szépen levágni úgy egy hajat, hogy előtte semmi, vagy csak egy minimális tapasztalatunk van benne. Érdemes minden esetben profi borbély segítségét kérni, és vele rendbe tenni a frizurát, viszont, ha azonnali tűzoltásra van szükség, akkor ezeket a lépéseket betartva te is meg tudod magadnak igazítani a hajadat. Mindig figyelj, hogy a hajad legyen kellően előkészítve és hogy hajvágásra alkalmas eszközökkel dolgozz. Ne legyen életlen és kopott az ollód, se a hajvágó géped. Ha otthon szeretnél a hajvágással kísérletezni, mindenképp ajánlatos beszerezni jobb minőségű eszközöket hozzá, hogy ne rontsd el, és ne roncsold a hajszálaidat. A többit pedig már tudod! Hajrá srácok, menni fog!